Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Opinie, wrażenia z gry w EP2 - SPOILERY!!! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
MBeniek
Młody Headcrab

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 21:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
MBeniek napisał:
Jakoś nie slyszałem o tym. Jest gdzieś jakiś artykuł/news o tym.

Na tej gorszej encyklopedii wpisz w szukajkę: Half-Life 2 Beta
-.-'

Sorry, źle się wyraziłem. Chciałem powiedzieć że tą co znalazłem jest bardziej przejrzysta, na twojej jest za dużo klikania żeby dostać się do samej treści materiału. A tak w ogóle to jak szukałem w google to twojej mi jakoś nie wyświetlało. Choć może za szybko oceniłem. Sorry, jeśli cię uraziłem. A jeśli na twojej jest o tym wycieku to twoja jest lepsza Bardzo szczęśliwy .
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 23:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Almanach jest tylko o historii całej serii, jest próbą zestawienia wszystkich faktów, a na Borealis staramy się opisać szczegółowo każdy element gier Valve. Nie ma za bardzo co porównywać. I tak wszystko przebija CombineOverWiki, ale oni byli pierwsi.

Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 00:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zwieracz napisał:
I tak wszystko przebija CombineOverWiki, ale oni byli pierwsi.

A my jesteśmy w rankingu tuż za nimi na drugim miejscu i dzielnie ich gonimy. I nie uraziłeś mnie ale wszystkich redaktorów Oczko <joke>

Wracają do tematu: tak jak zostało powiedziane nie dowiemy się nic o Ep3 do czasu gdy nie zastanie nakreślona finalna wersja gry. Ja wróże z pianki na piwie, że za rok otrzymamy nowe screeny.

MBeniek
Młody Headcrab

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 14:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zwieracz napisał:
Almanach jest tylko o historii całej serii, jest próbą zestawienia wszystkich faktów, a na Borealis staramy się opisać szczegółowo każdy element gier Valve. Nie ma za bardzo co porównywać. I tak wszystko przebija CombineOverWiki, ale oni byli pierwsi.

Właśnie o tą "lepszość" mi chodziło. Chciałem przed zagraniem w HL2 wiedzieć co działo się w jedynce. I na tej stronie co znalazłem jest szczegółowo i zrozumiale wytłumaczone. A na Waszej (nawet gdybym ją znalazł przed tym Almanachem) to fabuła z HL(1) dotyczy tam tylko jednego rozdziału z gry. Choć od razu widać, że Wy podchodzicie do tematu o wiele bardziej profesjonalnie i szczegółowo. Więc życzę Wam powodzenia w dalszej pracy, i szczere gratulację za to co już tam jest.

A co do Ep3: to mam nadzieję, że za rok zrobią prezentację na E3 (która wszystkich zwali z nóg), a premiera na gwiazdkę (i do tego czasu nikt nic nie wykradnie, a oni nie przełożą premiery). Wiem, że na razie (co do Valve) jestem optymistą, ale na Ep3 czekam jak na razie dopiero z tydzień, a nie co wierni fani parę lat.
Zyper
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 14:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Omg, z tydzień..

Matko boska... Mówili wszyscy, że na E3 będzie coś o EP3, nie było. Teraz mówią, że za rok będzie na E3.
MBeniek
Młody Headcrab

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 15:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zyper napisał:
Omg, z tydzień..

Matko boska... Mówili wszyscy, że na E3 będzie coś o EP3, nie było. Teraz mówią, że za rok będzie na E3.

Dlatego mówię, że ja jeszcze mogę poczekać parę lat. Ale co z fanami, którzy już czekają te pare lat Gordon wywiesił jęzor ??

A ja sądzę, że na pewno to będzie następne E3. Bo w tym roku na E3 przedstawili Portal 2. Rok temu, bodajże, było to L4D2. Więc za rok musi być, moim zdaniem, Ep3. No bo chyba nie TF3 czy L4D3 bo by ich wyśmiali i poszli by z torbami.
Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 15:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

MBeniek napisał:
A co do Ep3: to mam nadzieję, że za rok zrobią prezentację na E3 (która wszystkich zwali z nóg), a premiera na gwiazdkę (i do tego czasu nikt nic nie wykradnie, a oni nie przełożą premiery). Wiem, że na razie (co do Valve) jestem optymistą, ale na Ep3 czekam jak na razie dopiero z tydzień, a nie co wierni fani parę lat.

No właśnie: "W nowym roku jak co roku"

Jeśli Valve kiedykolwiek zrobi EP3 to powinni do każdego fana przyjechać złotą karocą, pocałować w sygnet, przeprosić i dodać parę czap kombajnów do TF2. D:

Mogę się założyć, że prędzej wyjdzie Stalker 2 niż Episode 3. :/
Buhen
Meet the Headcrab

Steam ID: Viroos433 / Zlewozmywak_kamikaze

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 15:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
No bo chyba nie TF3 czy L4D3 bo by ich wyśmiali i poszli by z torbami.

Jak na mnie, to wszyscy byliby zachwyceni, z L4D2 to samo przecież było.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 15:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sion napisał:
Mogę się założyć, że prędzej wyjdzie Stalker 2 niż Episode 3. :/
Z tym że S.T.A.L.K.E.R. 2 jest już zapowiedziany.
I nie liczyłbym na jakąś zapowiedź na E3. Prędzej łom na ostatniej stronie jakiegoś magazynu (to już było, ale dalej uważam że to genialny pomysł).
lykop
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 17:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Łom to przeżytek - teraz wizytówką jest Gravity Gun!
zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 19:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja tam czekam na jakieś porządne ARG pod koniec tego roku związane z zapowiedzią Ep3.

ps. A tak w ogóle to dopiero teraz zauważyłem, że to temat o Ep2, więc się już nie odzywam.

lykop
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 23:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

JEśli już zeszliśmy z tematu...
Ja mam wrażenie, że kolejna część Half-life'a będzie obracała się wokół Adriana Shaeparda - tego z Oppostie force, drugiego człowieka zatrudnionego przez G-mana.
MBeniek
Młody Headcrab

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 16:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

lykop napisał:
Ja mam wrażenie, że kolejna część Half-life'a będzie obracała się wokół Adriana Shaeparda - tego z Oppostie force, drugiego człowieka zatrudnionego przez G-mana.

A ja myślałem, że wokół Borealis.... Jaki jak głupi Język .
Sion
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Sion[PL]

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 16:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

lykop napisał:

Nie.

Valve samo powiedziało, że wydarzenia z Opposing Force nie mają żadnego związku z całą serią, poza tym że jest stylizowana na HL. ;P
Chomik
Młody Headcrab
Ostrzeżenia: 2

Steam ID: /id/mlodypred

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 17:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

lykop napisał:

Borealis powiadam wam! Wszystko kręci się wokół Borealis. No chyba, że Valve będzie na tyle w formie żeby zrobić Opposing Force 2... (tak wiem to głupie)
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 17:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Proponuję skończyć offtop.
meJKu
Zombine elite
Ostrzeżenia: 1

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 18:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Ale co masz do Ep2? Dla mnie Ep2 jest bardzo dobrym dodatkiem, który pcha bardzo fabułę do przodu przez co to wszystko wydaje się jeszcze ciekawsze.

-słabe lokacja, które zupełnie odstają od konceptu przedstawionego w HL2
-słaba fabuła
-zerowy postęp względem poprzednich części
-klimat gorszy pod każdym względem w porównaniu do Ep1

Jak już mówiłem, jestem zagorzałym zwolennikiem starego konceptu HL2 jak i tego co przedstawiono w samym oryginalnym HL2. Laski, wątki miłosne, wesoły kolorowy świat... dajcie spokój.

A moderacja zawsze krzyczy tam gdzie nie trzeba...

Uważaj. Oczko - Luise
lance1x
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 21:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Uważam meJKu, że masz rację, nie rzuciło mi się to w oczy kiedy przechodziłem oba epizody HL2 w chwilach ich premiery, jednak kiedy ostatnio przeszedłem HL2, EP1, EP2 pod rząd różnica w klimacie gry jest kolosalna. Oczywiście EP2 jest bardziej dopracowany, animacje postaci są bardziej zaawansowane, jednak odniosłem wrażenie, że twórcy zamiast skupić się na fabule i klimacie, postawili raczej na niedzielnych graczy dla, których śmiganie Dodgem Chargerem'69 w rozmiarze XL po wesołych strumykach wschodniej Europy przy akompaniamencie śmiesznych tektów Alyx to dobre dopełnienie serii.

Jak już wspomniał meJKu, lokacje kompletnie nie pasują do koncepcji City 17, mrocznego, industrialnego miasta, pachnącego zrywami rewolucyjnymi, prochem i rdzą. A szkoda, bo to najbardziej ceniłem w HL2. Oczywiście, tereny pozamiejskie mogą być w lepszym stanie niż miasto ale to po prostu gryzie się ze sobą.

Miałem już pewne zastrzeżenia w EP1, dopieszczony Source nie koniecznie poprawił klimat City 17, jednak to co twórcy zrobili w EP2 to załamka. Zresztą czy nie było podobnie z Left 4 Dead 2?

Quo Vadis Valve?
kabaczek
Świeży Headcrab

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 21:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Left 4 Deada w to nie mieszaj. W 1 było mrocznie i straszno (z założenia), a w dwójce wesoła rzeź skąpana w promieniach słońca, ale pasuje do ogólnie przyjętego świata gry.

W Ep2 jest inna sytuacja. Po prostu zielony las nie ma prawa istnieć, skoro CMB wypompowuje wodę i zanieczyszcza powietrze. Z jednej strony C17 jest brud, smród, radioaktywne kanały i wyschnięte rzeki, a z drugiej dziewicza puszcza.

Drugi epizod ma inny klimat, chociaż niekoniecznie gorszy.
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 22:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po prostu degradacja środowiska nie postąpiła jeszcze tak daleko.

Ja tak to sobie tłumacze i problemu z tym nie mam.

Zresztą liczy się dla mnie fakt ze fabuła ciekawie idzie w przód i nie roztrząsam że drzewa są za zielone.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat