Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

antywirusy i ochrona komputera - temat ogólny Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Temat często przewija się na forum, a skorzystałam z wyszukiwarki i widzę, że nie ma jeszcze ogólnego wątku o programach antywirusowych.
No a ja właśnie chciałam się poradzić. Używam sobie darmowego avasta (na wszystkich kompach w domu) właściwie z braku laku. Znam ten program od dawna, nowa wersja jakoś daje radę, ale po poprzednich mam niemiłe wspomnienia - dwa razy avast puścił mi na kompa takiego syfa, że został już tylko format.
No i tak zastanawiam się nad kupnem jakiegoś płatnego antywirka. Kiedyś używałam NOD32 i byłam z niego bardzo zadowolona i myślę, że to na niego padnie mój wybór, ale chciałam się tak jeszcze ogólnie poradzić, może macie jakieś sugestie czy cuś...

Ostatnio zmieniony przez Magpie dnia Pią Kwi 15, 2011 13:52, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

http://allegro.pl/kaspersky-internet-security-2010-2011-1pc-1rok-i1551122110.html

Oczywiści ClassicGOD zaraz rzuci się z ryjem i zacznie gadać że Kaspersky fe, bo jest TYLKO DRUGI w testach antywirusów, i przegrywa o kilka procent... mimo wszystko polecam go, bo jak widać licencja tania, a skuteczność bardzo wysoka. Jakoś komputer żyje, konta na Allegro i konta bankowe jeszcze nie są przechwycone, więc nie mogę powiedzieć nic złego. No i intuicyjny.

Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po co płacić skoro można mieć za darmo Avirę? Polecam go - od lat go sam używam i wgrywam wszystkim klientom. Wykrywa nie tylko wirusy, ale też trojany i rootkity. Tu jest link: http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

Co do Avasta, to rekordem w komputerze klientki było ponad 300 plików z trojanami przy pracującym antywirusie.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty

Ostatnio zmieniony przez Sorcerer dnia Czw Kwi 14, 2011 19:43, w całości zmieniany 2 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
DantePL
Młody Headcrab

Steam ID: }Dante{

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja chciałem polecić ESET Smart Security 4 (czyli właśnie NOD32 i kilka innych rzeczy). Nie mam może wielkiego doświadczenia w kwestii zawirusowanych systemów ale też złapałem syfa mając Avasta. Norton nie wykrył a drugi w kolejce był właśnie NOD32(w wersji 2 jeszcze) i rozprawił się z wirusem od razu. Nie mogę więc powiedzieć, że tylko on widział wirusa ale po prostu przy nim zostałem. Był to syf bardzo nowy i przez własną nieuwagę go sobie sam wpuściłem ale ESET miał widać bardzo dobrą bazę wirusów.

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kaspersky, używam od zawszę i nigdy nie miałem problemów z wirusami.

Woozie
Apple Headcrab

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Avira to tylko antywirus. Sam antywirus to za mało. Kiepskawy z ciebie informatyk Sorcerer. Do tego wywala denerwujące reklamy.

Świeży Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: radeon26
Xfire: darthrex2
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ostatnio w testach wygrywa nowa wersja Avasta. Znacznie lepsza od poprzedniej.

Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:
http://allegro.pl/kaspersky-internet-security-2010-2011-1pc-1rok-i1551122110.html

Oczywiści ClassicGOD zaraz rzuci się z ryjem i zacznie gadać że Kaspersky fe, bo jest TYLKO DRUGI w testach antywirusów, i przegrywa o kilka procent... mimo wszystko polecam go, bo jak widać licencja tania, a skuteczność bardzo wysoka. Jakoś komputer żyje, konta na Allegro i konta bankowe jeszcze nie są przechwycone, więc nie mogę powiedzieć nic złego. No i intuicyjny.
Oczywiście niby wygrywa Norton, ale ja mam do tego czegoś uraz, bo kiedyś mi wpuścił dwa wirusy, a potem w ogóle się nie chciał odinstalować (na żaden sposób. dopiero po formacie się go pozbyłem)
Korzystam z Avasta, ale żebym totalnie zadowolony to nie.
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:
Avira to tylko antywirus. Sam antywirus to za mało. Kiepskawy z ciebie informatyk Sorcerer. Do tego wywala denerwujące reklamy.

Czy Luise założyła wątek z pytaniem o firewall? Nie. To znaczy, że chce mieć antywirusa, a nie kombajn do wszystkiego. A reklamy można zablokować na firewallu i nic nie wywala.

Joz napisał:
Oczywiście niby wygrywa Norton, ale ja mam do tego czegoś uraz, bo kiedyś mi wpuścił dwa wirusy, a potem w ogóle się nie chciał odinstalować (na żaden sposób. dopiero po formacie się go pozbyłem)
Korzystam z Avasta, ale żebym totalnie zadowolony to nie.

Norton jest świetny w zamulaniu komputera i przekonywaniu właściciela że jego sprzęt jest całkowicie bezpieczny. Bardzo szczęśliwy ale w praktyce to jest to średni program, za to chyba dający spore prowizje sprzedającym.

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Woozie
Apple Headcrab

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Antywirus to nie firewall, ale firewall to też antywirus. Więc to jest jak najbardziej w temacie. Poza tym, założę się że Luise chce bezpieczny komputer, a nie chałę którą odstawiasz swoim biednym klientom.

Fast headcrab

Steam ID: awm591
Xfire: awm505
PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:

A o czym jest ten temat? O całkowitej ochronie komputera?
Ozi
Nie chce mi się
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja tam od początku korzystam z aviry i tylko raz miałem potrzebę zmiany antyvira gdy wyszła nakładka na steama i avira ją blokowała, przelazłem na avasta, po jakimś czasie punkbuster blokował mi dostęp do multi w grach przez avasta, wróciłem do aviry i jestem na niej do dziś.

Apple Headcrab

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

AwM napisał:
Woozie napisał:

A o czym jest ten temat? O całkowitej ochronie komputera?

Jak już powiedziałem, firewall to też antywirus, a chyba nikt nie chce dziurawej ochrony. A Avast, którego używa Luise, jest też zaporą, taką ułomną.

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Link dla Ciebie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Antywirus

Fragment wart uważnego przeczytania:

Wszystkie te moduły posiadają programy typu internet security - np. Kaspersky Internet Security, jednak można je zainstalować oddzielnie, co według licznych testów laboratoriów antywirusowych, oferuje znacznie wyższy poziom ochrony przed malware niż pakiety bezpieczeństwa

Woozie
Apple Headcrab

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przecież widzę. Ale Avira to nie Internet Security, a Kaspersky, którego zaoferowałem i owszem. Więc o co ci chodzi?

Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O to, że Kaspersky z wbudowanym firewallem zapewnia niższy poziom ochrony niż zestaw:
Avira - antywirus,
Comodo - firewall
Spybot Search & Destroy - wyszukiwacz różnych zagrożeń.
Moim zdaniem gdyby Luise chciała się dowiedzieć o kompleksowym bezpieczeństwie komputera, to na ile ją znam zatytułowała by wątek: "Jaki zestaw programów polecacie?".

Ty chyba nie przeczytałeś tego co wyżej ze zrozumieniem... W szoku

Woozie
Apple Headcrab

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja rozumiem, ale ty nie zaproponowałeś niczego innego -.- A zresztą, nie mam chęci z Tobą dyskutować.

Gonarch

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Moim zdaniem gdyby Luise chciała się dowiedzieć o kompleksowym bezpieczeństwie komputera, to na ile ją znam zatytułowała by wątek: "Jaki zestaw programów polecacie?".

Po namyśle stwierdzam, że można tak zrobić. Niech już wszystko będzie w jednym temacie, po co się rozdrabniać. Uśmiechnięty
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 13:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:

Ryj to mozesz sobie w lustrze poogladac ale dziwi mnie ze az tak ci siadlem na ambicje wyjasniajac ze twoj kochany Kaspersky IS nie jest najlepszy w testach. Nie jest nawet drugi bo najnowsze badania na kwiecien klasuja go daleko za darmowa Avira ktora polecil Sorcerer. Jeszcze masz czelnosc nazywac go 'kiepskawym' informatykiem kiedy to tobie brakuje wiedzy?

Woozie na prawde czas sie uspokoic bo wpadasz w dziwny szal kiedy ktos chocby sprobuje powiedziec ci ze mozna bylo dokonac lepszego wyboru niz twoj.

Apple Headcrab

PostWysłany: Pią Kwi 15, 2011 14:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zabawny jesteś. Szał? Czy Ty kiedykolwiek widziałeś mnie zdenerwowanego? Prowadzę dyskusję, nie zgadzam się z jego poglądami i mu to przedstawiam. Po drugie, pokaż mi ten ranking, bo ja czytając ranking AV-Comparitives na 2010r. dotyczący pakietów bezpieczeństwa widzę, że płatna Avira - nie darmowa, płatna - jest lepsza o całe pięć dziesiątych procent. Kaspersky plasuje się na 4. miejscu, Avira na 3. I wszystkie pakiety z czołówki mają podobną wykrywalność. http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/wholedynamic2010.pdf - żebyś jeszcze nie mówił że sobie wymyślam fakty.

Tak, wytknąłem mu to - bo sam powiedział że instaluje klientom Avirę Free Antivirus, nie wspomniał nic o żadnych firewallach, więc powiedziałem że skoro instaluje samą Avirę to komputer jest dziurawy, więc jest słabym informatykiem imo. Dyskusję nt. Kaspersky'ego już kiedyś prowadziliśmy, dlatego do tego nawiązałem - bo to Ty wtedy wyleciałeś (tak, kolokwialnie powiedziane) z ryjem, że nie jest świetny etc., że są lepsze w rankingach (true, ale jak powiedziałem w swoim pierwszym poście, jedynie o kilka procent). Więc się nie dziw, że tak napisałem. Nie dotyczyło to wcale moich ambicji, pomijając fakt że sam wysnuwasz sobie nieprawdziwe wnioski. Z mojej strony to tyle, nie mam nic do dodania, nie chce mi się też już dyskutować więc nawet nie musisz odpisywać Uśmiechnięty.

Pozdrawiam.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat