Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Pad vs Mysz Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
BioOrc
DOOM Headcrab

Steam ID: BioOrc
Xfire: bioorc
PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 13:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Tak samo jak jazda limuzyna jest przyjemniejsza od jazdy samochodem sportowym pomimo iz ten drugi jest w tym lepszy. Tak samo jak dla niektorych przyjemniejsza jest jazda Quadem pomimo ze H1 radiz sobie w terenie lepiej. Tak samo jak jazda na motorze sprawia wieksza przyjemnosc jej fanom niz lepiej przystosowanym do drog samochodem. Dalej wymieniac czy juz pojales?

To co właśnie wymieniłeś ma się nijak do tematu Bardzo szczęśliwy Twoja analogia powinna brzmieć, że "Lepiej jeździ się rowerem ale jeśli gdzieś chcesz dojechać to wybierasz samochód bo jest stworzony do przemierzania długich kilometrów w krótkim czasie a rower już nie bardzo". Więc proszę, wymieniaj dalej Bardzo szczęśliwy

ClassicGOD napisał:
Ja cie nie lapie za slowka ja ci wytykam niedorzecznosc twoich twierdzen. Daje ci dowody w postaci konkretnych przykladow produkcji czy nawet filmow video a co ty mi dales? Stwierdzenie ze pad jest be i juz!

Pokaż mi w którym miejscu cokolwiek mi wytknąłeś? Bo ja od samego początku piszę, że padem DA SIĘ grać w FPSy ale mysza + klawa są do tego stworzone i jest zdecydowanie lepiej. To samo potwierdza autor Twojego filmiku z linka. To samo potwierdzasz Ty. Po czym dochodzisz do wniosku, że skoro DA SIĘ grać na padzie (bowiem o Wielki Ty grasz i jakoś się gra) to mimo iż jest mniej precyzyjny i wolniejszy od m+k jednak jest lepszy w grach w których o tą precyzję i szybkość głównie chodzi. Następnie wmawiasz mi, że napisałem, iż NIE DA SIĘ GRAĆ w FPSy na padzie i błędne koło się zamyka.

Pytanie ode mnie: Czy Ty w ogóle czytasz co piszesz? Bo zakopałeś się już niemiłosiernie Bardzo szczęśliwy

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Szkoda RAMu
PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 13:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mam słabe obycie w grach, zarówno na PC i konsoli. Klawa+Mysz vs. PAD. Kiedyś grałem w MoH-a na konosoli, na nowej generacji gry też pograłem w FPSy i jak wspomniał Classic mniej precyzyjne są PADy, a skoro mniej precyzyjne to autotycznie nie mogą być wygodniejsze. Kiedy to choćby w takim GRAWie, gdzie liczy się precyzja, nie mogę trafić za którymś razem w wroga, zaczynam się frustrować, a nie relaksować i myśleć jaka to przyjemność, że trzymam ergonomicznego PADa i nie krzywie sobie dłoni, jak to jest na myszce i klawiaturze. Sorry Winnetou, ale jedno wyklucza drugie.

Gonarch

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 13:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ty nawet nie wiesz co sam piszesz.

Moje stanowisko wyglada tak:
Na padzie gra sie wygodniej (bo jest to konstrukcja wygodniejsza, mozna zajac wygodniejsza pozycje itd itp) choc mniej precyzyjnie niz na myszy.

Twoje natomiast wyglada tak:
Granie na padzie to jak kazac kolesiowy na wozku biegac. Granie w FPS na padzie nie ma sensu. Na padzie nie da sie zrobic tego co na klawiaturze i myszy*. Moze jednak na padzie da sie grac? Tak na padzie gra sie calkiem przyjemnie.

Jak widzisz zmieniasz zdanie co post Bardzo szczęśliwy Prosze cie przeczytaj swoje posty.

* (czemu filmik ktory zlinkowalem zaprzecza ale mniejsza z tym)

TheStalker1TY napisał:
Mam słabe obycie w grach, zarówno na PC i konsoli. Klawa+Mysz vs. PAD. Kiedyś grałem w MoH-a na konosoli, na nowej generacji gry też pograłem w FPSy i jak wspomniał Classic mniej precyzyjne są PADy, a skoro mniej precyzyjne to autotycznie nie mogą być wygodniejsze. Kiedy to choćby w takim GRAWie, gdzie liczy się precyzja, nie mogę trafić za którymś razem w wroga, zaczynam się frustrować, a nie relaksować i myśleć jaka to przyjemność, że trzymam ergonomicznego PADa i nie krzywie sobie dłoni, jak to jest na myszce i klawiaturze. Sorry Winnetou, ale jedno wyklucza drugie.
Tak jak wspominalem - piszac precyzja mamy tak na prawde na mysli predkosc reakcji - czas w ktory uplywa miedzy zauwazeniem przeciwnika a namierzeniem jego glowy. Jednak jezeli wszyscy graja na padach to sie to samo balansuje bez koniecznosci wprowadzania jakis modyfikacji. Nie ma tym samym zadnej frustracji. Z kolei jezeli chodzi o precyzje pod wzgledem zdejmowania ludzi snajperka z drugiego konca mapy - to takowa jest i niektorzy (co zreszta pisze w adnotacji do filmiku ktorego linkowalem) uwazaja wtedy pad za bardziej precyzyjny. Bo na padzie latwiej zrobic delikatnych ruch niz na myszce skonfigurowanej do szybkiej rozgrywki (stad wziely sie zmienne dpi w myszkach).

DOOM Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ClassicGOD napisał:
Ty nawet nie wiesz co sam piszesz.

Moje stanowisko wyglada tak:
Na padzie gra sie wygodniej (bo jest to konstrukcja wygodniejsza, mozna zajac wygodniejsza pozycje itd itp) choc mniej precyzyjnie niz na myszy.

Twoje natomiast wyglada tak:
Granie na padzie to jak kazac kolesiowy na wozku biegac. Granie w FPS na padzie nie ma sensu. Na padzie nie da sie zrobic tego co na klawiaturze i myszy*. Moze jednak na padzie da sie grac? Tak na padzie gra sie calkiem przyjemnie.

Jak widzisz zmieniasz zdanie co post Bardzo szczęśliwy Prosze cie przeczytaj swoje posty

Jak widzę nie dojdziemy do porozumienia (nie liczyłem i tak, że dojdziemy).

Tak więc: Przepraszam Classicu masz rację, granie na padzie jest super szczególnie w FPSy. Przykro mi, że jestem tak wielkim fanboyem, że nie mogę tego dostrzec. Zmieniam zdanie co post, i w dodatku nie umiem czytać. Wybacz mi o "wszechwielki" który grał na wszystkim we wszystko i na każdy sposób. Następnym razem gdy stwierdzisz, że lepiej lata się papierowym samolocikiem niż normalnym samolotem uwierzę na słowo. A teraz proszę wróć już do swojego jak to nazwałeś "wyimaginowanego" świata i przestań pisać takie głupoty, że aż ciężko cokolwiek na nie odpisać. Masz strasznie wyolbrzymione mniemanie o swojej osobie co zauważyłem w praktycznie wszystkich dyskusjach prowadzonych z Tobą, więc skoro nie możesz rozmawiać normalnie nie zamierzam wyprowadzać Cię z błędu.

Pozdrawiam Uśmiechnięty Idę pograć "Mixy" w CSS na padzie Bardzo szczęśliwy

Gonarch

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak zwykle nie posiadajacy argumentow BioOrc stwierdza ze wszyscy nie podzielajacy jego zdania (bez wzgledu jak wielu by ich bylo) uwazaja sie za wszechwiedzacych i maja wyolbrzymione mniemanie o sobie. Tak sie koncza wszystkie dyskusje z toba ktore sam zaczynasz nie majac argumentow. Uciekajac probujesz na koniec umniejszyc wiarygodnosci twoich przeciwnikow w dyskusji - typowe dla ciebie, dlatego niekt z toba nie chce dyskutowac. Oczko

DOOM Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Myślę, że obserwatorzy dyskusji dostrzegli dlaczego nie mam zamiaru jej kontynuować Bardzo szczęśliwy Tak więc miłego myślenia o moim braku argumentów i komfortowej gry na padzie po wsze czasy ^^ Proponuję Ci przeczytać wszystko jeszcze kilka razy... może zrozumiesz (choć osobiście na to nie liczę) Uśmiechnięty

ClassicGOD napisał:
dla ciebie, dlatego niekt z toba nie chce dyskutowac. Oczko

Uważasz się za "nikogo"? Bo najczęściej wskakujesz i kontynuujesz ze mną te dyskusje ^^

Ostatnio zmieniony przez BioOrc dnia Nie Lip 26, 2009 14:19, w całości zmieniany 2 razy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Poczekaj... "wygodniejsze choć nie tak precyzyjne"... czy Ty próbujesz właśnie nam wcisnąć, że w gry (FPS/TPS) w których chodzi o szybkie i precyzyjne namierzanie i likwidowanie celów gra się "przyjemniej" na czymś co nie pozwala w żaden sposób osiągnąć takiej precyzji i szybkości jak sprzęt konkurencyjny? WoW!

"Skuteczne" granie w którymś momencie naprawdę przestaje mieć cokolwiek wspólnego z wygodą, a turnieje to już nie zabawa. Zresztą, trudno nazwać zabawą gre w której wszystko dzieje się w ułamkach sekund.

Ty także grając w FPS'y nie konfigurujesz wszystkiego na "full" skuteczność". "pr0" konfig to YGHJ zamiast WSAD (o strzałkach które są totalnie lame i nieskuteczne nie wspomnę) bo daje małemu palcowi dostęp do większej ilości guzików po lewej, gdzie pod każdym jest jakiś magiczny skrypt. "pr0" nie skaczą klawiaturą, używają kółeczka od myszki (skacze się przekręcając je do góry, nie naciskając, nie jest to wygodne, ale umożliwia robienie pewnych tricków normalnie niedostępnych). I tak dalej. Grasz tak? To nie gadaj o skuteczności bo nic o niej nie wiesz ;)

To co podałem wyżej jest mniej wygodne, ale o wiele bardziej skuteczne, mimo to większość gra na WSADach (nawet niektórzy profesjonaliści). I właśnie tak jest z padem. Pad jest mniej skuteczny, ale wygodniejszy, dlatego niektórzy na nim grają i jest im dobrze.
BioOrc
DOOM Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z tego co wiem mówiłem o przeciętnym graczu grającym w powiedzmy Quake-a na Singlu/Multi. Celowanie gałką jest powolne, niestabilne i niecelne. Osobiście grając w grę i nie mogąc w coś trafić (stąd konsole i Auto Aim) frustrowałbym się i kończył niemiłą zabawę (jak to było w Q2 na PSX i Q3A na PS2/DC). Na myszce nie jest to już możliwe bo zdecydowanie szybciej potrafię namierzyć na ekranie to co mam ochotę.

zEB napisał:

To co podałem wyżej jest mniej wygodne, ale o wiele bardziej skuteczne, mimo to większość gra na WSADach (nawet niektórzy profesjonaliści). I właśnie tak jest z padem. Pad jest mniej skuteczny, ale wygodniejszy, dlatego niektórzy na nim grają i jest im dobrze.

Zabraniam komuś korzystać z pada? Język A niech grają... aczkolwiek dla mnie to zawsze będzie gorszy sposób grania w takie gry i nie rozumiem dlaczego wszyscy próbują mnie przekonać, że nie mam racji mówiąc o swojej osobie Bardzo szczęśliwy A auto-aimy i wolniejsze boty w grach na konsole/prostsze wersje gier FPS/TPS znanych z PCta są powszechne więc nasuwa się konkluzja którą wysunąłem w poprzednich postach.

Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

BioOrc - a czy ktoś neguje to że mysz jest skuteczniejsza i precyzyjniejsza?
kłam
Gonarch

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 14:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Po prostu BioOrc nie może zrozumieć, że potrafimy rozwalić się w fotelach lub na kanapach i z błogim uśmiechem używać pada pogrywając w bardzo grywalne oraz miodne FPSy i inne gry.

Los gracza pecetowego niestety jest inny, musi przygarbić się przed ekranem i katować swojego gryzonia. Nie, żeby to było mniej wygodne, ale kanapa i duży TV mają swoje zalety.

Podsumowując - temat, a właściwie rozmowa, została poprowadzona tendencyjnie. Powinniśmy się zastanowić, które rozwiązanie jest bardziej miodne. Owszem, pad jest mniej precyzyjny. Ale czy "uproszczone" FPSy z konsol są mniej grywalne? Moim zdaniem, oczywiście że nie.

Ergo, zamiast skupić się na grach, widzę tutaj bójkę multiplatformowców z jednym fanbojem pecetów. Jeśli do tego dodam, że owym fanatykiem jest BioOrc, to chyba każdy już wie, że taka przepychanka nie ma sensu Język
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Dumb4ss
Stary Headcrab

Xfire: fokker1337
PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 15:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kwestia przyzwyczajenia pewnie też tu wchodzi w grę.
Ja korzystam z trackballa i w odbycie mam co o tym sądzicie, korzystałem z niego od kiedy pamiętam...

SzasZ napisał:
kolejny zadowolony klient (ja). polecam mixona wysyła świetne odbyty ;].
BadSol
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 15:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pograłem troche w killzona 1 na padzie wyglądało to tak, dwa karabinki duużo pestek, a i tak kończyłem na strefowaniu, bo nie byłem w stanie celować nawet z takim dużym celownikiem (Fajnie zrobili za to celowanie snajperką), z drugiej strony bardzo miło grało się w mgsa 3, co prawda opanowanie celowania troche zajeło, nigdy nie udało mi się pozbawić kogoś broni, lub rozwalić komuś komunikator na piersi, a bosowie byli okropni (fur*r*y). Za to mogłem wygodnie rozwalić się na lóżku, odwrócić w moją strone telewizor, i miło spędzać czas.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 15:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

.qam - a wypraszam sobie ;)
Ja tam jestem pecetowcem, i mi się w FPSy na padzie gra mało przyjemnie (moim zdaniem to beznadziejny kontroler do tego typu gier), ale doskonale rozumiem co zwolennikom tego rozwiązania się w nim podoba.
Cytat:
Powinniśmy się zastanowić, które rozwiązanie jest bardziej miodne. Owszem, pad jest mniej precyzyjny. Ale czy "uproszczone" FPSy z konsol są mniej grywalne? Moim zdaniem, oczywiście że nie.

To zawsze będzie kwestia gustu. Mnie jakoś specjalnie to nie przekonuje, a im dłużej gram na padzie tym bardziej mnie nie przekonuje. Ale nie da się ukryć ze jest to rozwiązanie dość przyjemne.
__Alien__
Młody Headcrab

Steam ID: __Alien__

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 16:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niektórym wygodniej jest przejechać nad morze z Zakopanego rowerem, bo mają taki gust i chęć, co nie znaczy, że jazda samochodem jest jednak mniej wygodna niż rowerem. Nie gusta powinny decydować, bo w ten sposób można brnąć i brnąć. Był taki koleś w Polsce, co zajął 3 miejsce w turnieju Quake 2 grając tylko na klawiaturze. Jemu było wygodniej. Czy to oznacza, że klawiatura jest lepsza do grania w FPP niż myszka? Dla niego może tak, ale ogólnie nie. Nie jestem Fanboy'em ani PC, ani konsol, uważam, że te drugie są genialne do rozwalenia się na kanapie i pogrania w jakąś gierkę, co nie zmienia faktu, pad jest po prostu gorszy do grania w gry FPP i w sumie o tym powinna być dyskusja, a nie czy ktoś się rozwala na kanapie czy nie.
Mrocz
Mroczny Headcrab

Steam ID: MrocznyMrocz
Xfire: Xfrajer ssie
PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 16:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Do dyskusji dodam coś od siebie...

Zanim kupiłem swoją pierwszą konsolę... Tak PS 3 jest moją PIERWSZĄ konsolę, miałem to samo zdanie "Pady i FPS = kupa". Ci bardziej dociekliwi mogą poszukać moich starych postów NA TYM FORUM. A starzy wyjadacze potwierdzą jak bardzo kiedyś broniłem Mychy i Klawy ;]

Do pada przekonałem się dopiero jak przeszedłem 2 Gry FPS/TPS na KONSOLI... Początkowo też się wkurzałem, też mnie to nieco drażniło, ale z każą kolejną godziną spędzoną przy konsolowym FPS'ie szło mi coraz lepiej i sprawiało mi to coraz większą frajdę...

Osobiście wątpię by ktokolwiek z tutejszych narzekaczy na pady przeszedł co najmniej 2 gry FPS/TPS na padzie... ;] Zwłaszcza, że podkreślacie fakt, że gracie "okazyjnie" na Xboxie i PS 3... ( WII nie wymieniam, bo ono ma jeszcze inny kontroler Język )

Jeszcze polecam też wrócić do dalekiej przeszłości... I tak naprawdę szczerze, przypomnijcie sobie wasze pierwsze FPS'y na myszce? ;] Wątpię byście urodzili się z myszką i klawiaturą w rękach, na pewno kiedyś musieliście się nauczyć grać na myszce... I zobaczcie jak wtedy to szło... Ja sam pamiętam swoje początki, i pamiętam jak ciężko mi szło granie na gryzoniu na początku... Powiem więcej, ostatnio moja siostra która kompletnie nie gra w gry, postanowiła sobie zagrać w Obliviona na PC ( jakby nie było FPP Bardzo szczęśliwy o identycznym sterowaniu co w FPS'ach Język)... Moja siostra kompletnie sobie nie radziła... gubiła się, i darowała sobie jak zabił ją pierwszy szczur na najniższym poziomie trudności :0...

Potem dałem jej tą samą grę na PS 3... .... jest obecnie na 5 levelu i zaliczyła sporo questów pobocznych :0

Wniosek? NAJPIERW PORZĄDNIE ZAGRAJCIE NA PADZIE... Potem wypowiadajcie się... Takie okazyjne 5 minut gry czy nawet godzina to o kant tyłka rozbić ;] Wiadomo, nie każdy się przekona nawet jak przejdzie 10 gier... ale gwarantuje, że przynajmniej połowa zmieni zdanie po co najmniej dwóch tytułach ;]

PS. BioOrc: Classicowi z tą "większą wygodą pada" chodziło o fakt zajęcia wygodnej pozycji... Powiedz mi LOGICZNIE, co jest wygodniejsze? Wielki Miękki Fotel/Kanapa + Duże TV czy krzesło przed monitorkiem?

BioOrc
DOOM Headcrab

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 16:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mrocz napisał:

Wniosek? NAJPIERW PORZĄDNIE ZAGRAJCIE NA PADZIE... Potem wypowiadajcie się... Takie okazyjne 5 minut gry czy nawet godzina to o kant tyłka rozbić ;] Wiadomo, nie każdy się przekona nawet jak przejdzie 10 gier... ale gwarantuje, że przynajmniej połowa zmieni zdanie po co najmniej dwóch tytułach ;]

PS. BioOrc: Classicowi z tą "większą wygodą pada" chodziło o fakt zajęcia wygodnej pozycji... Powiedz mi LOGICZNIE, co jest wygodniejsze? Wielki Miękki Fotel/Kanapa + Duże TV czy krzesło przed monitorkiem?

Jak już mówiłem grałem na konsolach dużo i różnych. N64 (miałem), PSX (pożyczałem), PS2 (pół roku pożyczone), Dreamcast (miałem), Gamecube (okazyjnie), X360 (okazyjnie), PS3 (okazyjnie). Przelazłem Golden Eye, MoHy na PSX, grałem w Q2, Q3, prawie całego Meteroid Prime, Killzone 2, CoD 4 etc. I nadal uważam, że na PC lepiej. Btw. Do PC też są fotele i bezprzewodowe klawy/myszki Uśmiechnięty

Co do "wygody". Dla jednego spanie na 5ciu poduchach jest wygodne, inny woli kamień. Osobiście nie umiem się skupić na grze (czy czymkolwiek innym) siedząc w mięciutkim fotelu czy leżąc na kanapie. Dla mnie wygodne jest twarde krzesło. Mi osobiście o wygodę chodziło w elemencie trzymania ogromniastego ciężkiego pada po którym zwykle aż bolą mnie dłonie. Dla niektórych z was może być to wygodne. Dla mnie nie jest.

Młody Headcrab

Steam ID: __Alien__

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 17:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zależy w jakim kierunku ta dyskusja powinna iść. Czy Myszka + klawiatura jest wygodniejsza od pada, czy lepiej się nimi steruje i jest większa precyzja. Do pierwszego przypadku można by porównać: którym samochodem lepiej się jeździ, Audi A8, czy Viperem? Kwestia potrzeb i gustów. Ale już drugie stwierdzenie: którym samochodem jeździ się precyzyjniej (np rajd), lub ściga, Fiat Punto, czy Subaru ? Puntem też się pojedzie, ale nie tak szybko. Bo głównie widzę, że dyskusja kręci się koło tego, że pad jest wygodniejszy, można się rozłożyć na kanapie i fajnie się nim gra. O ile to kwestia już gustu, tak jeśli chodzi o precyzję to już pad przegrywa i w sumie upieranie się inaczej jest mijaniem się z prawdą. Oblivion podałeś przykład, ale czy tam trzeba celować w szybko ruszające się cele, z dużej odległości? Wybierając jeszcze miejsce trafienia? Podsumowując o ile wygoda to kwestia gustu, tak upieranie się, że pad jest lepszy do FPP jeśli chodzi o precyzje jest błędem.
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 17:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
Mnie jakoś specjalnie to nie przekonuje, a im dłużej gram na padzie tym bardziej mnie nie przekonuje. Ale nie da się ukryć ze jest to rozwiązanie dość przyjemne.

Mam dokładnie to samo.

Buhen
Meet the Headcrab

Steam ID: Viroos433 / Zlewozmywak_kamikaze

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 17:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Oblivion podałeś przykład, ale czy tam trzeba celować w szybko ruszające się cele, z dużej odległości?

Łucznikiem (<3) owszem, ewentualnie magiem Język

Cóz, większych doświadczeń z kombinacją fps + pad nie miałem, ot chwila gry, po której stwierdziłem, że nie chce mi się zmieniać przyzwyczajeń, konsoli też nie mam (znaczy, mam pegasusa, ale na nim raczej w fpsa nie pogram Język), ale pad wcale taki zły nie jest, kolega naprawdę świetnie nim operuje na xboxie w FPSach. Owszem, mysz + klawa jest efektywniejsza, daje znacznie większe możliwości no i na pewno jest precyzyjniejsza od pada (ale znowu nie aż tak bardzo jak ktoś potrafi się nim posługiwać). Wygoda? Kwestia gustu, fajnie jest usiąść na kanapie przed plazmą z padem w ręku, ale fotel w połączeniu z myszą i klawą również zapewnia bardzo miłą rozrywkę, między innymi przez dokładniejsze kontrolery.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 18:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

__Alien__ napisał:
...
Nie chodzi ani o jedno ani o drugie tylko o oba naraz - my sie spieramy ze obie te cechy na raz tworza kombinacje ktorej wybor jest czysto kwestia gustu - wieksza wygoada z mniejsza precyzja czy wieksza precyzja z mniejsza wygoda. Nikt nie twierdzi ze mysz jest mniej precyzyjna od pada a jedynie ze roznica nie jest na tyle duza zeby dyskwalifikowac przyjemne granie w FPS na padzie.

Suriv - chocbym nie wiem jaki fotel mial myszki i klawiatury wygodnie naraz sie nie da uzywac chyba ze mowimy o kombinacjach w stylu Phantom LapBoard ktora bardzo bym chcial przetestowac. Jednak wygoda pada - posiadanie wszystkich klawiszy w ergonomicznych latwo dostepnych miejscach dlugo nie ustapi miejsca na fotelu czy kanapie.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat