Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Black Mesa Source Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 20:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mod był tak dobry, że go spieprzyli. Mogli go wypuścić już dawno i każdy by japę cieszył.

Dojrzały Headcrab

Steam ID: Zenobiusz(PL)

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 20:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Eee tam... szerzycie niepotrzebną panikę.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Ozi
Nie chce mi się
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 21:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja nie wiem co wam się nie podoba, ładne to to.

Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 1

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 21:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tylko ja widzę że nowy model wieżyczki jest gorszy niż stary? Chodzi mi oczywiście o jakość wykonania.
Tytanowy Janusz
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 23:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nigdy nie wydadzą tego moda bo jego wydanie oznacza śmierć. A dopóki go trzymają dopóty są spekulacje i oczekiwania.
Pred96
Dojrzały Headcrab

Steam ID: Pred96

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 00:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

O kurde, mam nadzieję, że dadzą stare i niewykorzystane modele do pobrania.

Dojrzały Headcrab

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 00:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ja sam zaczynam wątpić...

Fast headcrab
Ostrzeżenia: 4

Steam ID: dabu

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 00:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale przynajmniej trailery mają fajne!

Dojrzały Headcrab

Steam ID: Pred96

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 02:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To fakt, ale mod zaczyna powoli się staczać...

Świeży Headcrab

Steam ID: radeon26
Xfire: darthrex2
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 17:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wy to nie macie na co narzekać.
"O Jezu, ale zły model, stary był lepszy! Co to ma być?"
Zróbcie sami lepsze i im wyślijcie Język
Mi osobiście powiewa to co będzie modelem w tym modzie.

Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 17:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Darth ReX napisał:
"O Jezu, ale zły model, stary był lepszy! Co to ma być?"
Zróbcie sami lepsze i im wyślijcie Język

To najgłupszy argument jakiego ludzie używają. To, że czegoś nie robię/nie potrafię zrobić, nie oznacza że nie mam prawa do konstruktywnej krytyki. Jak już się za coś brać, to należy zrobić to dobrze. Modele były dobre, teraz nie podobają mi się - są one sztuczne i nie pasują do świata HL.

Darth ReX napisał:
Mi osobiście powiewa to co będzie modelem w tym modzie.

Nonsens. W takim razie nie interesuje cię jak będzie wyglądać mod. Czyli najpewniej nie interesuje cię on w ogóle. Po co więc wypowiadasz się w temacie, który cię nie interesuje?

Świeży Headcrab

Steam ID: radeon26
Xfire: darthrex2
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 18:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Fajnie, ze z góry założyłeś, że mod mnie w ogóle nie interesuje. Otóż oglądam wszystkie screeny wstawione tutaj i powiem, że każdy model jest ładny. Natomiast przewijające się narzekania, że "modele som suabe" jest już nudne. Skoro naprawdę są takie słabe, to czemu ktoś je wstawia?

Headcrab wyjadacz

Steam ID: FunkYoSelf

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 19:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Darth ReX napisał:
Fajnie, ze z góry założyłeś, że mod mnie w ogóle nie interesuje. Otóż oglądam wszystkie screeny wstawione tutaj i powiem, że każdy model jest ładny. Natomiast przewijające się narzekania, że "modele som suabe" jest już nudne. Skoro naprawdę są takie słabe, to czemu ktoś je wstawia?

Śmiem twierdzić że twoja wiedza na temat komputerowej grafiki 2D/3D jest porównywalna do wiedzy mojej matki lub babci czyli gdzieś w okolicach zera.

Młody Headcrab

Steam ID: Kazi00

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 19:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Image

Koncept Alien grunta jest chyba znany z 5 lat, szybko się niektórzy obudzili, gratuluję!
Na facepunchu ktoś zaproponował, że powinni go zrobić tak jak w pierwszym koncepcie do HL. Innymi słowy - pomysły "fanatyków" sięgają absurdalnego zenitu.
Alien Grunt z HL1 bardzo się zestarzał i średnio pasuje do aktualnej wizji uniwersum HL.
Oczywiście zaślepieni fanatycy tego nie dostrzegą i nie przełkną. Na szczęście ekipa Black Mesy wie 100x lepiej co robi.
Próbowali go wiernie odtworzyć - wyglądał w grze beznadziejnie i nie pasował do reszty. Poszli w bardziej nowoczesny koncept - zagrało dobrze i zostawili.
Przecież Alien Grunt przeszedł chyba u nich z 5 iteracji testowanych w grze. "Fani" HL i tak wiedzą lepiej, co z tym zrobić - doprawdy geniusze.

Wg mnie nowy AG to jedna z najlepszych zmian względem oryginału. Za to takie tentacle teraz wygląda jak zielona kiełbasa - zmiana IMO na minus względem HL.
Mógłbym całe zestawienie zrobić lepszych i gorszych rozwiązań estetycznych, ale ALien Grunt byłby bez zastanawiania w grupie lepszych.

Pierwszy kierunek artystycznych Half-Life był KOMIKSOWO-KRESKÓWKOWY.
Tymczasem Valve STALE ZMIENIA i MODYFIKUJE ESTETYKĘ i nawet HL2 poszedł w o wiele bardziej realistyczną konwencję niż trochę naiwny stylistycznie HL1.
Same modele żołnierzy HECU z HL1 to jakaś żenada, którą co prawda kochamy przez nostalgię.
Całe szczęście, BM Team NIE traktuje HL1 jak świętość, bo to tylko gra, który się zestarzała i teraz momentami śmieszy kiczowatym designem.

Black Mesa ma być Half-Lifem takim, jakby Valve go zrobiło mając w odpowiednim czasie dostęp do Source'a i uwzględniając jak seria przekształciła się po nabyciu przez Valve większego doświadczenia i lepszego uformowania wizji świata Half-Life'a.
A ta wizja NIE jest spójna. Fani traktują HL o wiele bardziej fanatycznie, niż samo Valve.
Valve nawet nie uznaje pojęcia "kanon".
Valve nie patyczkowało się w ogóle z Vortigauntami z HL2 i w EP2 mają mocno odmieniony wygląd. O wiele bardziej drastyczne rzeczy stałyby się z HL1 gdyby Valve go zrobiło od nowa. W jednym z wywiadów mówili, że ta gra była by teraz drastycznie inna w ich wykonaniu...

Image <-- tak ma wyglądać secrurity guard i basta!

Wg niektórych najwyraźniej Black Mesa powinna powrócić do korzeni i zignorować to, jak seria się cały czas transformuje.

Kolejna rzecz, o której 90% z was kompletnie nie uwzględnia to GAMEPLAY - powód dla którego BM nie wyszło mimo prawie ukończenia w 2009/2010 roku. Grało się do d..y.

Zmiana wieżyczki poprawiła design rozgrywki. Po co twórcy mają się cofać do GORSZEJ wersji gry?!

Kolejna sprawa - MODEL VIEWER - otwórzcie sobie różne modele w tym i porównajcie do tego jak wyglądają w grze. Przypomina mi się narzekanie na nowe głowy Kleinera i Eliego z nowymi shaderami.
Wieżyczka ma teraz wreszcie konkretną teksturę z normal mapami (czytaj: wygląda 2x lepiej w samej grze), a mimo to wygląda na obrazku gorzej, bo obrazek ze starego modelu to render z 3ds maxa, a nowy pochodzi z model viewera, a nie nawet z gry.

Gra, wg betatesterów, jest teraz nieporównywalnie lepsza niż kiedyś. Jest dosłownie przepaść w jakości. Wy jednak wiecie lepiej, mimo że nie graliście Bardzo szczęśliwy

Jest wiele rzeczy, które za bardzo nie podobają mi się w BM, ale to co można przeczytać na forach ciężko w ogóle ogarnąć. Kompletnie się nie dziwię, że odcięli się od community.

BTW - jestem ciekaw jak niektórzy "fani" zareagują na Vortigaunty używające w Black Mesie chrypiących odgłosów z HL2 i epizodów, zamiast tych "kultowych" zniekształconych dźwięków z HL1... Rozbawiony Gordon Rozbawiony Gordon Rozbawiony Gordon

Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 20:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kazioo napisał:
zamiast tych "kultowych" zniekształconych dźwięków z HL1...
I od razu słychać z tyłu głowy Uśmiechnięty Nostalgia jest, chociaż nie grałem w to będąc dzieckiem ale całkiem niedawno.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorry Kazioo, ale to ty już zaczynasz brzmieć jak jakiś fanatyk twórców Black Mesy (a przynajmniej takie odnoszę wrażenie).

Oni nie tworzą sobie kompletnie nowej gierki, tylko odtwarzają tytuł, co za tym idzie MUSZĄ się trzymać pewnej ustalonej estetyki.

Mówisz, że concept się zestarzał. No sorry, ale HL, to jest w końcu stara gra, ze starymi konceptami, czego się twórcy BM spodziewali? Jak zacznie się dodawać nowe rozwiązania to już przestanie być HL, tylko po prostu mod, luźno oparty na grze.

Kazioo napisał:

Wg niektórych najwyraźniej Black Mesa powinna powrócić do korzeni i zignorować to, jak seria się cały czas transformuje.

Tak, właśnie, dokładnie tak. To jak się zmieniał świat HL2 nie ma większego znaczenia na pierwszą część. Bo HL1 zawsze już pozostanie taki sam. Ludzie nie chcą HL2 w Black Mesie, tylko starego dobrego klimatu HL na Source.

Kazioo napisał:

Kolejna rzecz, o której 90% z was kompletnie nie uwzględnia to GAMEPLAY - powód dla którego BM nie wyszło mimo prawie ukończenia w 2009/2010 roku. Grało się do d..y.

Zmiana wieżyczki poprawiła design rozgrywki. Po co twórcy mają się cofać do GORSZEJ wersji gry?!

Co ma wygląd modelu do gameplayu, to raz. A dwa, to nie wiem, może jestem dziwny, ale wg mnie wieżyczki w HL1 nie były jakieś niegrywalne. Po co je było zmieniać? Czyli ekipa Black Mesy wie lepiej niż Valve jak to powinno działać?

Kazioo napisał:

Wieżyczka ma teraz wreszcie konkretną teksturę z normal mapami (czytaj: wygląda 2x lepiej w samej grze), a mimo to wygląda na obrazku gorzej, bo obrazek ze starego modelu to render z 3ds maxa, a nowy pochodzi z model viewera, a nie nawet z gry.

A co ma piernik do wiatraka Uśmiechnięty Super normalmapy można równie dobrze dodać do starej wieżyczki. Tylko po co było zmieniać model wieżyczki, z tej, która nawiązywała wyglądem do oryginalnej z HL, na jakąś kompletnie nową konstrukcję (która chyba nawet nie działa w 360 stopni). Po co? Jaki lepszy gameplay? W HL1 spisywały się idealnie. Za mało roboty mieli?

Ej chłopaki, odtwarzamy HL na Source. Pamiętacie, tam były takie charakterystyczne wieżyczki, wszyscy je pamiętają. No właśnie. To mienimy ich wygląd.

Buhen
Meet the Headcrab

Steam ID: Viroos433 / Zlewozmywak_kamikaze

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 13:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Oni nie tworzą sobie kompletnie nowej gierki, tylko odtwarzają tytuł, co za tym idzie MUSZĄ się trzymać pewnej ustalonej estetyki.

To, że robią remake, nie oznacza, że każdy model musi wyglądać tak samo jak w jedynce tyle, że w lepszej jakości, bardzo dobrze, że HLa odświeżają w każdy możliwy sposób, bo inaczej ten mod byłby nudny.

Cytat:
Mówisz, że concept się zestarzał. No sorry, ale HL, to jest w końcu stara gra, ze starymi konceptami, czego się twórcy BM spodziewali? Jak zacznie się dodawać nowe rozwiązania to już przestanie być HL, tylko po prostu mod, luźno oparty na grze.

Wieżyczka i Alien Grunt nie wyglądają identycznie jak w HL1, teraz Black Mesa to kolejne Call of Duty.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer Gadu Gadu
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 13:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pieprzycie. Chcecie kalkę HL1? Macie Half-Life Source. W każdym kolejnym fimie Batman wygląda inaczej. Hańba...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 13:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zwieracz napisał:
Czyli ekipa Black Mesy wie lepiej niż Valve jak to powinno działać?

Dokładnie tak.

Zresztą Kazioo wyraźnie zaznaczył że zmiany poszły w dobrym kierunku co testerzy potwierdzają skokiem w grywalnosci.

Trudno się spierać z grupą ludzi którzy już w grę kilkakrotnie grali.

Buhen napisał:

Wieżyczka i Alien Grunt nie wyglądają identycznie jak w HL1, teraz Black Mesa to kolejne Call of Duty.

No ba! Powinni użyć modeli z HL1. Język

zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 18:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Oj, widzę, że nie udało mi się dobrze przekazać mojej myśli przewodniej Uśmiechnięty
Przecież wiadomo, że modele będą inne, bo mogą mieć teraz więcej poligonów, a Black Mesa to już nie będzie zestaw pustych korytarzy.

Ale po co poprawiać coś co jest dobre? Lepsze jest wrogie dobrego, jak to się mówi.

Wiem, że nie da się wszystkich zadowolić. Zobaczymy jak to wjedzie w praniu, ale obawiam, się że mnie niektóre zmiany mogą się nie spodobać. Może będę w mniejszości ;P

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat